Organization Calendar (Ilderton Soccer)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJun 16, 2019-Jun 29, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jun 16Jun 17Jun 18Jun 19Jun 20Jun 21Jun 22
U9 Boys Comp
5:30 PM
vs. St. Thomas Reds
U9 Girls Comp
6:30 PM
@ Strathroy United FC
U10 Boys Comp
6:30 PM
vs. Byron SC
U18
U18 Girls
6:30 PM
@ St. Thomas Nooners (Red)
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team Sports Clips (B2)
U8
U8 Boys Team PIB (B1)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
U10
U10 Girls Sharing Organics & U10 Girls King Edward
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
U11 Boys Comp
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team CIBC (G4)
U8
U8 Girls Team General Coach (G3)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team Abruzzi (G2)
U18 Girls Comp
6:30 PM
@ Byron SC
U10
U10 Boys 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3) & U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Boys Team PIB (B1) & U8 Boys Team Sports Clips (B2)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U11 Boys Comp
6:30 PM
vs. London Alliance FC
U13 Boys Comp
6:30 PM
@ Strathroy United FC
U13 Girls Comp
6:30 PM
@ London Oakridge Blaze
U9 Girls Comp
6:30 PM
vs. Strathroy United FC
U10
U10 Girls King Edward
7:00 PM
@ Delko Brydges Comets
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1) & U8 Girls Team Abruzzi (G2)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Girls Team General Coach (G3) & U8 Girls Team CIBC (G4)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U10
U10 Boys 1
7:00 PM
@ Lucan 2
U12
U12 Girls 1
6:30 PM
@ Taxandria SC Team A
U12
U12 Girls 2
6:30 PM
vs. Taxandria SC Team B
U15 Boys Comp
6:30 PM
vs. Woodstock Stallions
U15 Girls Comp
6:30 PM
vs. London Oakridge SC
Jun 23Jun 24Jun 25Jun 26Jun 27Jun 28Jun 29
U9 Girls Comp
6:30 PM
vs. Sarnia FC Spirit
U9 Boys Comp
6:30 PM
@ Delko Brydge
U18
U18 Girls
6:30 PM
vs. Westminster Mutual Insurance
U8
U8 Girls Team General Coach (G3)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1)
U8
U8 Girls Team Abruzzi (G2)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team CIBC (G4)
U10
U10 Girls Sharing Organics & U10 Girls King Edward
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
U11 Boys Comp
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Boys Team Sports Clips (B2)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team PIB (B1)
U15 Boys Comp
8:30 PM
@ Lambeth FC
U10
U10 Boys 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1) & U8 Girls Team Abruzzi (G2)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Girls Team General Coach (G3) & U8 Girls Team CIBC (G4)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U15 Boys Comp
6:30 PM
@ Tillsonburg FC Titans
Tillsonburg Park [Challenge Cup]
U9 Girls Comp
6:30 PM
vs. NorWest London
U13 Boys Comp
6:30 PM
vs. London Alliance FC
U11 Boys Comp
7:00 PM
@ Chatham Attack
U8
U8 Boys Team PIB (B1) & U8 Boys Team Sports Clips (B2)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3) & U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U10
U10 Girls Sharing Organics
7:00 PM
vs. Glencoe
U13 Girls Comp
6:30 PM
vs. Sarnia FC Spirit
U15 Girls Comp
6:30 PM
vs. London Alliance FC
U15 Boys Comp
6:30 PM
@ Strathroy United FC
U12
U12 Girls 2
6:30 PM
vs. St. Thomas SC Boston Pizza
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Ilderton Soccer on Twitter
- and -
Visit Ilderton Soccer on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ildertonsoccer.com on Tuesday, June 18, 2019 at 8:37 PM