Organization Calendar (Ilderton Soccer)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJul 14, 2019-Jul 27, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jul 14Jul 15Jul 16Jul 17Jul 18Jul 19Jul 20
U8
U8 Boys Team PIB (B1)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team JDP Electric (B3)
U8
U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team Sports Clips (B2)
U18 Girls Comp
6:30 PM
vs. Sarnia FC Spirit
U10
U10 Girls Sharing Organics & U10 Girls King Edward
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
U11 Boys Comp
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U10
U10 Boys 1
7:00 PM
@ Glencoe
U8
U8 Girls Team CIBC (G4)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team Abruzzi (G2)
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team General Coach (G3)
U10
U10 Boys 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3) & U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Boys Team PIB (B1) & U8 Boys Team Sports Clips (B2)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U10
U10 Girls King Edward
6:00 PM
vs. U10 - U10 Girls Sharing Organics
U12
U12 Girls 2
6:30 PM
@ Strathroy United FC
U11 Boys Comp
6:30 PM
vs. Sarnia FC Spirit
U13 Boys Comp
6:30 PM
vs. St. Columban SC
U13 Girls Comp
6:30 PM
@ St. Thomas Reds
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1) & U8 Girls Team Abruzzi (G2)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Girls Team General Coach (G3) & U8 Girls Team CIBC (G4)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U15 Girls Comp
6:30 PM
vs. London/St. Thomas Croatia
U12
U12 Girls 1
6:30 PM
vs. St. Thomas SC Boston Pizza
U15 Boys Comp
7:30 PM
@ London Alliance FC
Jul 21Jul 22Jul 23Jul 24Jul 25Jul 26Jul 27
U9 Girls Comp
4:30 PM
@ Dorchester
U9 Boys Comp
6:30 PM
@ Glencoe
U10 Boys Comp
6:30 PM
vs. Glencoe
U18
U18 Girls
6:30 PM
vs. Strikers Yellow
U8
U8 Girls Team CIBC (G4)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team General Coach (G3)
U8
U8 Girls Team Abruzzi (G2)
6:00 PM
vs. U8 - U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1)
U10
U10 Girls Sharing Organics & U10 Girls King Edward
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
U15 Boys Comp
6:30 PM
vs. NorWest London
U11 Boys Comp
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Boys Team Sports Clips (B2)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team PIB (B1)
U8
U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
7:00 PM
vs. U8 - U8 Boys Team JDP Electric (B3)
U18 Girls Comp
6:30 PM
@ Sarnia FC Spirit
U10
U10 Boys 1
6:30 PM-8:00 PM
Practice
U8
U8 Girls Team Private Wealth Mgmt (G1) & U8 Girls Team Abruzzi (G2)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Girls Team General Coach (G3) & U8 Girls Team CIBC (G4)
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
U11 Boys Comp
6:30 PM
vs. London Alliance FC
U8
U8 Boys Team PIB (B1) & U8 Boys Team Sports Clips (B2)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U8
U8 Boys Team JDP Electric (B3) & U8 Boys Team Van Bommell and Sons (B4)
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
U10
U10 Girls Sharing Organics
7:00 PM
vs. Lucan 2
U10
U10 Girls King Edward
7:00 PM
@ Glencoe
U10
U10 Boys 1
7:00 PM
@ Delko Bridge Tigers
U13 Boys Comp
8:30 PM
@ Lambeth FC
U12
U12 Girls 1
6:30 PM
@ St. Thomas SC Elgin Realty
U12
U12 Girls 2
6:30 PM
vs. St. Marys SC
U15 Girls Comp
6:30 PM
@ London Oakridge SC
Oak Park [1442]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Ilderton Soccer on Twitter
- and -
Visit Ilderton Soccer on Facebook
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from ildertonsoccer.com on Saturday, July 20, 2019 at 10:23 AM